Jak zrobić haszysz z kiefu? Oto najlepsza metoda - część 1

Oto część 1 naszej serii "How To" na temat robienia haszyszu z kiefu. Sprawdź część 2 tutaj:

www.highermentality.com/how-to-make-hash-from-kief

Jak zrobić hasz z kiefu: Podstawy

Jak zrobić haszysz z kiefu to coś, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zrobić swój własny zamiast kupować haszysz, którego używasz. Jeśli szukasz najlepszej metody, jak zrobić haszysz z kiefu, najpierw chciałbym wyjaśnić podstawy dla wszystkich początkujących. Oczywiście, nie musisz być tak niedoświadczony, aby nie wiedzieć o kiefie lub o tym, jak zrobić haszysz z kiefu, w końcu jest to termin, który nie jest tak powszechnie używany i jest to część rośliny konopi, która jest praktycznie niewidoczna. Tak więc, podążajcie za mną w świat kiefu i jego produktu ubocznego, haszyszu. To będzie zabawne, obiecuję.

Czym jest kief?

Aby wiedzieć, jak zrobić haszysz z kiefu, musisz przede wszystkim lepiej zrozumieć, czym jest kief. To powiedziawszy, czy kiedykolwiek badałeś swoją cenną roślinę z bliska? Nawet przez szkło powiększające? Nie śmiejcie się, mówię poważnie, robiłem to z ciekawości, ponieważ niektóre odmiany i ich kolor czasami mnie zadziwiają, jak na przykład Granddaddy Purple. Pomijając szczepy, kiedy przyjrzycie się uważnie waszemu ziomeczkowi, zauważycie maleńkie, lepkie, podobne do włosów formacje pokrywające go jako powłokę. Cóż, są one nazywane suchym przesiewem lub kiefem. Mianowicie, kief zawiera terpeny i kannabinoidy

, które są przyczyną wyjątkowych efektów, jakie marihuana wywiera na użytkownikach. Nie zrozumcie mnie źle, marihuana nawet bez kiefu nadal zawiera kannabinoidy, jednak te maleńkie kryształki na pąkach kwiatów są o wiele bardziej skoncentrowane i mają większą siłę rażenia.

Wbudowana ochrona roślin marihuany, ich kief, który jest tylko jedną z części formacji kryształów na czubku gruczołu, który eksperci nazywają trichomem

, jest ich ochroną przed drapieżnikami. Jednakże, nie są one ograniczone tylko do konopi, wiele różnych roślin w przyrodzie, jak również algi, mają te trichomy z różnych powodów ewolucyjnych. Teraz, jak na ironię, te trichomy na chwastach są używane przez roślinę do ochrony przed roślinożercami, które normalnie zjadłyby rośliny w naturze. Działają one poprzez dezorientację roślinożerców i sprawiają, że przestają one jeść więcej roślin. Ironia polega na tym, że te trichomy, które mają uratować roślinę przed drapieżnikami takimi jak my, sprawiają, że pragniemy ich jeszcze bardziej ze względu na ich zmieniające umysł, psychoaktywne efekty.

Co to jest haszysz lub haszysz?

Haszysz według Wikipedii

Etymologia haszyszu pochodzi z języka Arabów i jeśli ją przetłumaczymy, oznacza "trawę" - tak jak my w języku angielskim mamy "weed" zarówno dla marihuany jak i zwykłego chwastu. Historia mówi, że haszysz jako substancja pochodząca z konopi stał się popularny gdzieś w A.D. 900, lub nawet, jak mówią historycy, dalej wstecz, zanim jeszcze istniała pisemna dokumentacja, produkcja haszyszu istniała. Wyobraźcie sobie, że cywilizacje z dawnych czasów wiedziały jak zrobić haszysz z kiefu.

W bardziej praktycznym tłumaczeniu, haszysz to coś, co powstaje, gdy trichom oddziela się od samego ziela. Jest to możliwe, gdy żywiczna główka rośliny, która pokrywa powierzchnię żeńskiej części konopi, zostanie oddzielona i zebrana. Nawet jeśli istnieją metody, jak zrobić haszysz z kiefu, który jest praktykowany od wieków, ze względu na popularyzację rośliny w ostatniej dekadzie, nowe metody są wymyślane, niektóre bardziej skuteczne niż inne. Tutaj mamy kilka najlepszych z nich, jak zrobić haszysz z kiefu, zarówno praktyczne i skuteczne w ekstrakcji każdy bit z cennej części tej rośliny.

Jak zrobić hasz z kiefu: Najlepsze metody

Toczenie zioła via Unsplash

.

Zanim przejdziemy do metod, jak zrobić haszysz z kiefu w domu, zobaczmy, dlaczego warto zawracać sobie tym głowę zamiast po prostu palić trawkę.

Powody, dla których warto nauczyć się robić haszysz z kiefu:

  • Bardzo mała ilość sprawia, że jesteś na haju
  • Bardziej wytrzymały niż zwykła marihuana, gdy jest przechowywany
  • Hash wytwarza mniej substancji smolistych i czystszy dym podczas palenia
  • Silniejszy środek uśmierzający ból
  • Ułatwia konsumpcję poprzez dodanie go do przekąsek

Możesz ponownie wykorzystać materiał roślinny, którego używasz podczas nauki robienia haszyszu z kiefu

Argumenty przeciwko haszyszowi:

  • Więcej kosztuje zakup lub produkcja
  • Mniej aromatu i smaku zioła jest odczuwalne
  • Jego silniejsza potencja powoduje więcej niepokoju u osób cierpiących z tego powodu
  • Jego czystość nie może być określona

Teraz, gdy widzieliśmy już obie strony haszyszu, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zrobić haszysz z kiefu.

Sposób mieszany

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić haszysz z kiefu w najprostszy możliwy sposób, bez zbytniego angażowania się, to sposób mieszany jest właśnie dla ciebie.
Przytnij swoją roślinę marihuany i umieść ją w blenderze z wodą i lodem. Ustawcie go na najwyższe obroty, aby trichomy mogły oddzielić się od masy buds, a po 4-5 minutach wyłączcie go i pozwólcie trichom opaść na dno. Wlać mieszaninę do słoika przez materiał przesiewowy (może to być worek bąbelkowy), który złapie materię roślinną, ale pozwoli wodzie z trichomami przejść. Pozwól tej mieszaninie siedzieć nieruchomo przez 30 minut, aby wszystkie trichomy mogły osiąść na dnie. Wlej 2/3 wody do innego słoika, ale uważaj, aby nie mieszać trichomów na dnie, bo je stracisz.

Odstaw mieszaninę do lodówki na 10 minut, a następnie przefiltruj ją przez filtr do kawy. W ten sposób będziesz w stanie zebrać wszystkie trichomy, nie tracąc żadnego. To jednak nie kończy procesu produkcji haszyszu z kiefu. Nadal musisz wysuszyć trichomy, aby uzyskać kief. Używając siły nacisku, wyciśnij suchy materiał i uformuj haszysz w kulki lub kostki.

Metoda przesiewania

Drugi ze sposobów "jak zrobić haszysz z kiefu" wymaga użycia sita jako filtra. Mianowicie, należy zacząć od zmielenia marihuany, a następnie drobny materiał należy przefiltrować przez sito. Delikatnie potrząśnij nim, aby trichomy oddzieliły się i opadły poniżej, gdzie możesz je zebrać. Używając różnych sit za każdym razem można uzyskać różne klasy kiefu, z których najdrobniejszy jest najmocniejszy. Ten sposób produkcji haszyszu z kiefu daje najdrobniejszy materiał kiefu, który po przesianiu można przerobić na haszysz.

Sposób na bąbelkowy haszysz

Inny sposób na to, jak zrobić hasz z kiefu został omówiony w jednym z moich poprzednich artykułów na temat produktów ziołowych i choć wymaga nieco więcej pracy, to na pewno jest najbardziej skuteczny i profesjonalny. Mianowicie, jest to haszysz bąbelkowy i chociaż na początku może wydawać się skomplikowany, nie ma możliwości, abyś popełnił błąd, więc eksperymentuj i próbuj kilka razy, aż dojdziesz do perfekcji.

Czy do tej pory wiedziałeś jak zrobić haszysz z kiefu? Jaki jest Twój najlepszy sposób na zrobienie tego? Daj nam znać, na który sposób się zdecydowałeś i jaki był Twój rezultat; zawsze chętnie przeczytamy Twoje doświadczenia z trawką.

Nie zapomnij sprawdzić części 2 naszej serii o tym, jak zrobić haszysz z kiefu:

https://www.highermentality.com/how-to-make-hash-from-kief/

2.3 3 głosy Ocena artykułu

O serwisie

Legalizacja marihuany to od lat dość kontrowersyjny temat często burzliwych rozmów i negocjacji w wielu krajach.

Jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie legalnej marihuany na rynek? 

Czym jest to zioło i jak powinno się je stosować by działało? 

Te oraz wiele innych tematów zostały poruszone na naszym portalu. Zapraszamy! 

Kontakt

kontakt@najtansze-oc-axa.pl

Galeria