Konopie i ich zastosowanie

Biopaliwa oraz energia odnawialna. Prowadzone licznie badania pozwoliły stwierdzić, że konopie jako rośliny wysokoplonujące oraz cechujące się wysoką odpornością na suszę z uwagi na palowy system korzeniowy idealnie sprawdzają się jako surowiec energetyczny.Cennym surowcem energetycznym są nie tylko produkowane z nich brykiety oraz pelet, ale także słoma oraz paździerze.

Okazuje się więc, że całe rośliny konopi mogą być wykorzystywane jako źródło zarówno bioenergii, jak i biopaliwa drugiej generacji. Włókno konopne doskonale sprawdza się w produkcji wykładzin ściennych, opakowań oraz pieluszek przeznaczonych do jednorazowego użytku. Są wykorzystywane również w produkcji bentomat, które pochłaniają zanieczyszczenia. 

Sięga się po nie również w procesie produkcji geowłóknin, które są niezastąpione podczas rekultywacji wysypisk, a także podczas budowy dróg. Znalazły zastosowanie w produkcji mat dezynfekcyjnych oraz włóknin tapicerskich. Z kolei z paździerzy korzysta się podczas wyrobu płyt budowlanych. Można sięgnąć po nie również wówczas, kiedy w uprawie szklarniowej trzeba wykonać podłoże uprawowe. Idealne jako ściółka dla koni.

lecznicze wyroby z marihuany Produkty spożywcze. Ogromną wartość mają także nasiona konopi. Na zimno tłoczy się z nich olej, który wykorzystuje się w produkcji zdrowej żywności. Nasiona dodaje się do płatków śniadaniowych, ale też ciastek, cukierków, makaronów. Są częstym dodatkiem do piwa oraz karmy dla ptaków.

Produkty lecznicze. W oleju konopnym tłoczonym na zimno znajdują się cenne kwasy nienasycone, które są niezwykle korzystne dla ludzkiego organizmu. Produkuje się z niego środki farmaceutyczne oraz kosmetyczno – lecznicze. Preparaty, które wyprodukowano właśnie na bazie oleju konopnego pomagają obniżać poziom cholesterolu. Są również pomocne w stanach zapalnych żołądka oraz jelit. Wspomagają leczenie astmy oraz chorób oczu, układu krążenia oraz układu nerwowego. Środki z olejem konopnym można również stosować zewnętrznie. Łagodzą podrażnienia, przyspieszają proces gojenia się ran, są skuteczne w walce z trądzikiem.

O serwisie

Legalizacja marihuany to od lat dość kontrowersyjny temat często burzliwych rozmów i negocjacji w wielu krajach.

Jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie legalnej marihuany na rynek? 

Czym jest to zioło i jak powinno się je stosować by działało? 

Te oraz wiele innych tematów zostały poruszone na naszym portalu. Zapraszamy! 

Kontakt

kontakt@najtansze-oc-axa.pl

Galeria