Kobiety w branży marihuany, takie jak Alison Gordon, kształtują branżę

Dyrektor generalna 48North Cannabis Corp i pierwszy licencjonowany producent w Kanadzie, który skupia się na rynku kobiecym, Alison Gordon zmienia energię w branży.

Alison Gordon, pionierka w branży, pokazuje siłę kobiet w biznesie marihuany. Legalna marihuana zapaliła lont w stale rosnącym przemyśle. I jak wiele firm, obecny zakres jest prowadzony przez mężczyzn. Niemniej jednak, dyrektor generalna Alison Gordon jest jedną z wielu osób walczących z tym piętnem w branży. Nie tylko koncentruje się ona na rynku kobiecym, ale jest również jedyną kobietą prowadzącą notowanego na giełdzie producenta marihuany na całym świecie.

Kim jest Alison Gordon?

via The Daily Hive

Alison jest dyrektorem generalnym 48North Cannabis Corp i wielokrotnie nagradzanym strategiem marki i marketingu. Pracując jako orędowniczka kobiet, Gordon przeszła z Rethink Breast Cancer jako współzałożycielka i wiceprezes wykonawczy. Przez 15 lat prowadziła tę organizację non-profit, która pomagała młodym ludziom dotkniętym rakiem piersi. Ponadto, Rethink przyniósł świadomość, wsparcie i odpowiadał na potrzeby młodych kobiet żyjących z rakiem piersi.

Niemniej jednak, Alison ma unikalne doświadczenie w pracy z pacjentami, lekarzami i rządem. Ponadto, jej doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości i marketingu sprawiło, że jest idealną delegatką do reprezentowania kobiet w branży konopi indyjskich.

Kim jest 48 North Cannabis?

48North Cannabis Corp jest spółką publiczną i firmą macierzystą Delshen Therapeutics. Jest to nie tylko czołowa firma z licencją ACMPR na medyczną marihuanę w Kanadzie, ale także na całym świecie. Profesjonaliści z bogatym doświadczeniem w dziedzinie opieki zdrowotnej, operacji, finansów i rozwoju biznesu udowodnili, że są liderami w branży marihuany. Co więcej, reprezentują najlepszych innowatorów, edukatorów, inwestorów i zwolenników. Wyznaczają standardy produkcji medycznej marihuany, skupiając się na jakości, spójności, genetyce i najniższych kosztach produkcji w branży.

Co przywiodło ją do marihuany?

To oczywiste, że kobiety w branży marihuany są coraz liczniejsze. Alison Gordon pokazuje, w jaki sposób można zmienić sposób myślenia, wykonać nową pracę i dokonać rebrandingu. A jako była wiceprezes Rethink Breast Cancer, Gordon zawsze pokazywała, że jest wojowniczką dla innych. Kiedy Gordon spotkała się z Notable Life, rozmawiała o kobietach w marihuanie i o tym, co skłoniło ją do zmiany kariery. Gordon wyjaśnia:

"Dwanaście lat temu u członka bliskiej rodziny zdiagnozowano nieuleczalnego raka i zaczęła używać medycznej marihuany (w ramach starego programu MMAR), aby się leczyć. Nie miała pojęcia o korzyściach płynących z tej rośliny. Zaczęła używać medycznej marihuany, aby pomóc sobie z bólem, niepokojem, snem, itp. Byłem zdumiony tym, jak konopie pomogły na tak wiele okropnych objawów, których doświadczała. Zaczęłam interesować się nauką o konopiach, różnych odmianach, korzyściach medycznych, a także o zdrowiu i dobrym samopoczuciu."

To właśnie od tego momentu, Gordon postanowiła poświęcić się przemysłowi konopi. Widząc piętno otaczające tę roślinę, postanowiła edukować więcej ludzi na temat tego, co konopie mogą dla nich zrobić.

Dlaczego kobiety w marihuanie są ważne?

Alison Gordon podjęła ogromne ryzyko wchodząc w ten biznes w 2013 roku, ponieważ kobiety w marihuanie nie są dobrze reprezentowane. Chociaż nikt tak naprawdę nie wiedział, co się stanie, Gordon podjęła ryzyko i zaczęła pracować jako CMO w WeedMD. Następnie kontynuowała swoją pracę na dojrzałych rynkach w Kalifornii i Kolorado. To właśnie tutaj zaczęła dostrzegać, że kobiety nie są reprezentowane.

"Marihuana jest obecnie wysoce kapitałochłonna. To nie jest obszar, w którym kobiety były reprezentowane w równym stopniu. Czasami łapię się na tym, że siedzę przy stole w sali konferencyjnej, otoczona mężczyznami, zbierając miliony dolarów. Rozglądam się dookoła i pytam: Kim ja jestem? [śmieje się]. Bankowość i finanse to bardzo męski świat".

W rzeczywistości, konopie indyjskie mają szczególne piętno dla kobiet. Największy strach związany z marihuaną to obawa przed odebraniem dzieci, co wydaje się być specyficzne dla kobiet. Mężczyźni jednak nie zawsze spotykają się z takim strachem czy osądem w stosunku do swoich dzieci. W rzeczywistości nierówność płci w zatrudnieniu nie jest wyjątkowa dla przemysłu konopi. Wiele dziedzin biznesu jest zdominowanych przez mężczyzn w zarządzaniu i własności. Ale marihuana może otworzyć nową zmianę w tym zakresie, ponieważ kobiety są liderkami w pomysłach, grupach i mentoringu, edukacji i jako pielęgniarki. Kobiety w branży konopi indyjskich wnoszą do niej wszystkie ważne elementy.

"Moja rada dla kobiet, które chcą wejść do branży konopi, to spróbować i porozmawiać z jak największą liczbą osób pracujących w branży. Kapitał ludzki jest wyzwaniem dla naszej szybko rozwijającej się branży. Bycie wytrwałą, pełną pasji osobą prawdopodobnie zaprocentuje stanowiskiem gdzieś w branży."

Wyższa przyszłość

Przyszłość jest jasna i wysoka! Kobiety w branży marihuany walczą o to, aby być zauważone i opowiadają się za branżą, która jest ich pasją. Stale rosnący rynek marihuany w USA i Kanadzie pokazuje, że będzie to bardzo duży ruch. Dodatkowo, zmiana legalizacyjna w Kanadzie stworzy tylko więcej możliwości. Miasta takie jak Toronto i Vancouver wykonują szybkie ruchy, budując nowe pomysły i pokazując, że konopie to coś więcej niż tylko zażywanie. A u podstaw tego wszystkiego są kobiety w konopiach, które zmieniają przyszłość tej branży.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena

O serwisie

Legalizacja marihuany to od lat dość kontrowersyjny temat często burzliwych rozmów i negocjacji w wielu krajach.

Jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie legalnej marihuany na rynek? 

Czym jest to zioło i jak powinno się je stosować by działało? 

Te oraz wiele innych tematów zostały poruszone na naszym portalu. Zapraszamy! 

Kontakt

kontakt@najtansze-oc-axa.pl

Galeria