Brak konsekwencji za marihuanę

Dochodzi do zmian, dzięki którym brytyjska policja nie będzie już dłużej ścigać za posiadanie i uprawę marihuany. Departament policji w Wielkiej Brytanii zdecydował się podjąć kontrowersyjne decyzje, które dają możliwość używania oraz uprawiania marihuany.

Osoby, które będą złapane za uprawę roślin dostaną wyłącznie ostrzeżenia i jak sam departament stwierdziła będą dostawać po łapach. Chodzi o to, by doprowadzić do sytuacji, w której będzie można stworzyć pewien rodzaj porozumienia z tymi osobami, które stosują niewielkie ilości marihuany w sposób uczciwy. W tym momencie policja stara się podkreślać, że nie są celem te osoby, które decydują się uprawiać marihuanę na niewielką skalę i na własny użytek.

Lepiej będzie z takimi osobami współpracować i miarę potrzeb pomóc w leczeniu uzależnienia. Z drugiej jednak strony policja stara się podkreślać, że nadal używanie konopi indyjskich oraz ich palenie jest przestępstwem. Jeśli jednak policja ma kogoś złapać to nie będzie surowo ukarany. Jednostki policji jak podkreśla ich szef mają się zajmować przestępstwami rażącymi. Chodzi o to, by obniżać koszty, a jednocześnie zająć się tymi podmiotami i osobami, które rzeczywiście mogą stanowić jakieś niebezpieczeństwo.

konsekwencje posiadania marihuany Jak się wydaje takie podejście jest dość racjonalne i logiczne, ponieważ osoby, które uprawiają niewielką ilość marihuany na własny użytek tak naprawdę nie będą miały kontaktu ze światem przestępczym a dodatkowo będą mieć produkt, który jest naturalny bez żadnych zanieczyszczeń, które często pojawiają się w produktach od dilerów. Można więc powiedzieć, że podjęte działania przez policję mogą przynieść zadowalające efekty, jeśli rzeczywiście nie posuną się za daleko i nadal te osoby handlujące marihuaną będą ścigane i będą wobec nich wyciągane stosowne konsekwencje przy hurtowej produkcji.

O serwisie

Legalizacja marihuany to od lat dość kontrowersyjny temat często burzliwych rozmów i negocjacji w wielu krajach.

Jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie legalnej marihuany na rynek? 

Czym jest to zioło i jak powinno się je stosować by działało? 

Te oraz wiele innych tematów zostały poruszone na naszym portalu. Zapraszamy! 

Kontakt

kontakt@najtansze-oc-axa.pl

Galeria