Zmiany po legalizacji marihuany

Po legalizacji marihuany wzrosło zdecydowanie użycie wśród osób dorosłych natomiast spadło u młodzieży. Według prowadzonych badań udało się określić, że rośnie użycie pośród osób dorosłych w wieku powyżej 18 lat, natomiast spada w przypadku młodzieży w wieku 12-17 lat.

Taka tendencja rozpoczęła się jeszcze przed rokiem 2012, w którym to o legalizację postarały się stany Kolorado oraz Waszyngton. Eksperci starają się potwierdzać, że w momencie, gdy doszło do legalizacji spadło użycie u młodzieży. Poglądy na temat marihuany stały się bardziej liberalne, co może sprawić, że w przyszłości może się to zmienić i tym samym będzie większa skłonność do jej stosowania. Raport wskazuje, że moc konopi w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosła. Jest także większa ilość kierowców, którzy są zatrzymywani za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. Musimy jednak zauważyć, że spadła ilość aresztowań za posiadanie marihuany.

skutki legalizacji marihuany Dodatkowo wynika, że zmniejsza się również liczba przyjęć w ośrodkach, które pomagają w leczeniu uzależnień. Coraz więcej stanów decyduje się obecnie na stosowanie marihuany medycznej i dochodzi do tego, że liberalizacja przepisów jest coraz częściej zauważana, gdy chodzi o jej stosowanie rekreacyjne. Należy zauważyć, że są pozytywne skutki takich działań, ale trzeba cały czas prowadzić obserwację, by wiedzieć w jakim kierunku dalej prowadzić działania. Niektórzy starają się podkreślać, że nie ma dokładnych wyników, które mogłyby podkreślić, że istnieje związek miedzy legalizacją marihuany oraz jej stosowaniem u młodzieży oraz osób dorosłych. Nie da się więc jednoznacznie podejmować decyzji, ponieważ na wiele elementów wpływ mogą mieć również konkretne zachowania osób, które będą się decydować na stosowanie marihuany. Ostatecznie wiec trudno ocenić w jakim kierunku legalizacja marihuana będzie dalej szła.

O serwisie

Legalizacja marihuany to od lat dość kontrowersyjny temat często burzliwych rozmów i negocjacji w wielu krajach.

Jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie legalnej marihuany na rynek? 

Czym jest to zioło i jak powinno się je stosować by działało? 

Te oraz wiele innych tematów zostały poruszone na naszym portalu. Zapraszamy! 

Kontakt

kontakt@najtansze-oc-axa.pl

Galeria