Jak legalizacja marihuany wpływa na jej dealerów?

Jedną z ciekawszych, a tym samym w szczególny sposób zasługujących na analizę kwestii jest ta, która odnosi się do sytuacji, w jakiej znaleźli się dilerzy po legalizacji marihuany. Jednym z częściej powtarzanych argumentów przemawiających za takim krokiem jest przecież ten, który mówi o pozytywnym wpływie legalizacji marihuany na ich działalność, która ma zostać ograniczona.

Jak jednak przedstawia się to w rzeczywistości? Oczywiście, zmiany nie dokonują się natychmiastowo, pierwsze badania mówią więc o tym, że nadal możemy spotkać się z osobami, które skłaniają się ku zakupom marihuany na czarnym rynku. Nie powinno to jednak zaskakiwać tam bowiem, gdzie marihuana jest już dozwolona, jej kupowanie na ogół jest możliwe jedynie przez osoby, które ukończyły 21 lat.

Badania potwierdzają więc, że około 17 procent nastolatków nadal wybiera ryzyko, jakim jest sięganie przez towar sprowadzany przez dilerów. Inny problem związany jest z tym, że nie zawsze uczciwie postępują te osoby, które dysponują licencją na medyczną marihuanę, dość powszechna jest więc praktyka odsprzedawania jej tym użytkownikom, którzy nie mają do niej prawa. Co więcej, osoby te często nie zdają sobie sprawy z tego, że w świetle prawa aktywność taka zmienia ich w dilerów narkotykowych. Co więcej, sprzedawanie medycznej marihuany nie jest wcale dobrym pomysłem na biznes, konieczność zakupu marihuany do celów medycznych po dość wysokich cenach sprawia bowiem, że zysk nie jest wcale wysoki.

nielegalna sprzedaż narkotyków Taki diler z pewnością nie ma większych szans na zostanie rekinem biznesu, a jednocześnie ryzyko ujawnienia jego działalności wcale nie jest małe. Warto też zwrócić uwagę na dane mówiące o tym, że legalizacja marihuany wcale nie wpływa na wzrost jej zużycia wśród młodzieży. Coraz bardziej powszechna dostępność sprawia, że marihuana traci status zakazanego owocu, a więc czegoś, co należy spróbować, by nie pozostawać w tyle za rówieśnikami. Nie można utrzymywać, że legalizacja marihuany pozbawiła dilerów źródła dochodu, nie da się jednak ukryć, że w dość istotny sposób skomplikowała ich położenie.

O serwisie

Legalizacja marihuany to od lat dość kontrowersyjny temat często burzliwych rozmów i negocjacji w wielu krajach.

Jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie legalnej marihuany na rynek? 

Czym jest to zioło i jak powinno się je stosować by działało? 

Te oraz wiele innych tematów zostały poruszone na naszym portalu. Zapraszamy! 

Kontakt

kontakt@najtansze-oc-axa.pl

Galeria